fbpx

Po co zakładać bloga?

Po co zakładać bloga?

Z badań wynika, że aż 77% osób, które korzystają z Internetu, czyta blogi. Biorąc pod uwagę statystyki liczby użytkowników internetu na całym świecie, to blogi może czytać nawet 3,58 biliona osób. To prawie połowa populacji! 

Jeśli założylibyśmy, że w Polsce ten wskaźnik będzie taki sam, to liczba osób czytających blogi wyniosłaby 24,83 miliona osób. Aczkolwiek może być nawet większa, ponieważ globalnie mamy łatwy dostęp do internetu.

Poznaj 5 głównych korzyści, dla których warto założyć bloga.

1. Pasja i hobby

1. Pasja i hobby

Być może to pierwszy powód, który przychodzi Ci na myśl kiedy pomyślisz o blogowaniu. Na początku właśnie w taki sposób ludzie z tego korzystali. Na przykład twórca WordPressa Matt Mullenweg, który stworzył tę platformę właśnie po to, żeby dzielić się swoją pasją ze światem. Nawet teraz wiele osób zaczyna bloga właśnie z tego powodu.

Blog to dobry sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie swojej pasji lub hobby. 

2. Tworzenie własnej marki

2. Tworzenie własnej marki

Blog technicznie pozwala Ci docierać do każdego, kto posiada internet. Oczywiście nie jest to takie proste, ponieważ nie pojawisz się nagle u każdego na ekranie. Jednak masz większą możliwość dotarcia do osób zainteresowanych tematyką, którą się dzielisz. 

Z czasem możesz stać się jedną z twarzy w Twojej tematyce i ludzie będą traktować Cię jako autorytet.

3. Rozwój osobisty i zawodowy

3. Rozwój osobisty i zawodowy

Możesz również wybrać konkretną i specjalistyczną tematykę. Jeśli treści będą wystarczająco dobre, to masz szansę stać się ekspertem w oczach wielu ludzi. 

Poza tym, z blogiem będziesz rozwijać się szybciej i będzie Ci łatwiej znaleźć nowych klientów albo lepszą pracę. 

4. Biznes i zarabianie pieniędzy

4. Biznes i zarabianie pieniędzy

Bloga możesz wykorzystać również do rozwinięcia Twojego biznesu i zarabiania pieniędzy. Możesz na przykład dzielić się swoim portfolio albo zwiększyć sprzedaż przekazując wiedzę na temat produktów i usług, które planujesz oferować.

TIP: Właściciele blogów korzystają również z tak zwanych programów partnerskich, które niewielkim kosztem pozwalają zarabiać pieniądze. 

5. Współtworzenie społeczności

5. Współtworzenie społeczności

Blog pozwala na nawiązywanie kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Dzięki temu możesz budować swoją społeczność czytelników, którzy będą się z Tobą regularnie komunikować i dyskutować na różne tematy.

Te pięć głównych celów możesz realizować jednocześnie z jednym blogiem. 

Te pięć głównych celów możesz realizować jednocześnie z jednym blogiem. 

Twój blog może być zarówno Twoją pasją, jak i ułatwić Ci znalezienie nowej pracy. Oprócz tego dotrzesz do większej liczby osób, stworzysz społeczność i rozwiniesz własną markę. A na koniec możesz zacząć nawet zarabiać na blogu i rozwinąć biznes.

Jeśli chcesz poznać więcej powodów, dla których warto założyć bloga (statystyki i historia pewnego twórcy), to kliknij tutaj i odbierz darmowy raport na ten temat.

Poprzedni Jak założyć bloga na Blogger / Blogspot
Następny 7 umiejętności, które rozwiniesz tworząc bloga

Zostaw komentarz