fbpx

Wystartuj z blogiem i ułatwij sobie realizację Twoich  celów

Właśnie zastanawiasz się jak przyspieszyć i zwiększyć szansę na realizację Twoich celów? Ale nie wiesz z czego skorzystać, żeby je osiągnąć? Własny blog może Ci w tym pomóc. Dzięki temu zyskasz miejsce do dzielenia się Twoją wiedzą i doświadczeniami.

Wystartuj z blogiem i ułatwij sobie realizację Twoich  celów

Właśnie zastanawiasz się jak przyspieszyć i zwiększyć szansę na realizację Twoich celów? Ale nie wiesz z czego skorzystać, żeby je osiągnąć? Własny blog może Ci w tym pomóc. Dzięki temu zyskasz miejsce do dzielenia się Twoją wiedzą i doświadczeniami.

Projekt bez tytułu (22)

Poradnik po świecie blogowania

Poznaj przewodnik dla osób rozpoczynających swoją przygodę z własnym blogiem. 

Po co Ci własny blog? Żeby posiadać własną platformę do dzielenia się z innymi wszystkim, czym tylko chcesz. Oczywiście możesz zrobić to na przykład w social mediach. Jednak z własnym blogiem masz o tyle lepiej, że sam ustalasz zasady, limity i masz większą kontrolę. 

Przeczytaj ten poradnik. Powstał on dla niezależnych osób, które pragną realizować własne projekty i mieć przy tym pełną swobodę.

Poradnik po świecie blogowania

Poznaj przewodnik dla osób rozpoczynających swoją przygodę z własnym blogiem. 

Po co Ci własny blog? Żeby posiadać własną platformę do dzielenia się z innymi wszystkim, czym tylko chcesz. Oczywiście możesz zrobić to na przykład w social mediach. Jednak z własnym blogiem masz o tyle lepiej, że sam ustalasz zasady, limity i masz większą kontrolę. 

Przeczytaj ten poradnik. Powstał on dla niezależnych osób, które pragną realizować własne projekty i mieć przy tym pełną swobodę.

Jest wiele powodów, dla których możesz założyć bloga

Podzielmy je na pięć podstawowych.

Pasja i hobby

Być może to pierwszy powód, który przychodzi Ci na myśl kiedy pomyślisz o blogowaniu. Na początku właśnie w taki sposób ludzie głównie z tego korzystali. W dzisiejszych czasach wiele osób zaczyna bloga właśnie z tego powodu.

Jest to dobry sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie swojej pasji lub hobby. 

Tworzenie własnej marki

Blog technicznie pozwala Ci docierać do każdego, kto posiada internet. Oczywiście nie jest to takie proste, ponieważ nie pojawisz się nagle u każdego na ekranie. Jednak masz większą możliwość dotarcia do osób zainteresowanych tematyką, którą się dzielisz. 

Z czasem możesz stać się jedną z twarzy w Twojej tematyce i ludzie będą traktować Cię jako autorytet.

Rozwój osobisty i zawodowy

Możesz również wybrać konkretną i specjalistyczną tematykę. Jeśli treści będą wystarczająco dobry, to masz szansę stać się zawodowcem w oczach wielu ludzi. 

Poza tym, z blogiem będziesz rozwijać się szybciej i będzie Ci łatwiej znaleźć nowych klientów albo lepszą pracę.

Biznes i zarabianie pieniędzy

Bloga możesz wykorzystać również do rozwinięcia Twojego biznesu i zarabiania pieniędzy. Możesz na przykład dzielić się swoim portfolio albo zwiększyć sprzedaż przekazując wiedzę na temat produktów i usług, które planujesz sprzedawać.

Właściciele blogów korzystają również z tak zwanych programów partnerskich, które niewielkim kosztem pozwalają zarabiać pieniądze.

Współtworzenie społeczności

Blog pozwala na nawiązywanie kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Dzięki temu możesz budować swoją społeczność czytelników, którzy będą się z Tobą regularnie kontaktować i dyskutować na różne tematy.

Te pięć głównych celów możesz realizować jednocześnie z jednym blogiem. 

Przykładowo blog może być zarówno Twoją pasją, jak i ułatwić Ci znalezienie nowej pracy. Oprócz tego dotrzesz do większej liczby osób, stworzysz społeczność i rozwiniesz własną markę. A na koniec możesz zacząć nawet zarabiać na blogu i rozwinąć biznes.

Mam nadzieję, że te powody zainspirują Cię do założenia własnego bloga! 

Co znajdziesz w e-booku?

Scenariusze blogów

Pozwolą Ci one zrozumieć sens wybierania danej tematyki. Dzięki temu dowiesz się jaki pomysł wybrać, aby był on odporny na przykład na upływ czasu.

Zadania pomocne do podejmowania działań

Aby Twój czas poświęcony na zapoznanie się z e-bookiem przyniósł rezultaty, w środku znajdziesz zadania. Wykonuj je od razu! Dzięki temu zrobisz duży krok w celu wystartowania z blogiem.

Narzędzia i schematy

W środku znajdziesz również różne narzędzia i schematy pomocne przy tworzeniu i rozwijaniu bloga. Na przykład wzory tworzenia postów.

Co zyskasz po zapoznaniu się z wiedzą e-booka oraz wykonaniu zadań zawartych w środku?

✅  Poznasz specyfikę różnych mediów społecznościowych. To pomoże Ci wybrać najbardziej pasujące kanały pod Twojego bloga. 

✅ Nauczysz się pisać posty w social mediach. Będą skutecznie promować Twojego bloga.

✅ Stworzysz profil swoich wymarzonych odbiorców. Od samego początku będziesz docierać do odpowiednich osób.

✅ Stworzysz szkielet bloga. Dzięki temu poznasz swój długoterminowy cel, do którego będziesz dążyć.

✅ Poznasz wiele narzędzi, które ułatwią Ci budowanie Twojego bloga.

✅ Dowiesz się jak znajdywać pomysły na posty, którymi inni się zainteresują.

✅ Nauczysz się tworzyć posty blogowe, które ludzie będą chętnie czytać. 

✅ Dowiesz się jak dbać o swojego bloga, aby ten mógł z czasem urosnąć i pomóc Ci realizować Twoje cele.

✅ Poznasz statystyki, które pomogą Ci zrozumieć świat blogowania.

Autor

Nazywam się Przemek Kołacz. Już od jakiegoś czasu chciałem tworzyć coś swojego w internecie. Kładę nacisk na swobodę i wolność wyboru. Dlatego wybrałem blogowanie. Dzięki temu nie mam nad sobą nikogo, kto mógłby mi tego bloga usunąć albo zabronić pisać na jakieś tematy. 

Aktualnie prowadzę bloga pod swoim nazwiskiem. Wcześniej próbowałem kilku innych projektów. Na przykład blogi pod nazwą grywazja oraz jak rozwijać marketing. 

Lubię te tematy, ale nie do końca chcę trzymać się jednego obszaru. A blog pod własnym nazwiskiem pozwala na to, o czym wcześniej wspomniałem — czyli wolność i swobodę.

Co znajdziesz w książce?

Rozdział 1

Pomysł na bloga

Dowiesz się jak znaleźć pomysł na Twojego bloga. Poznasz sposoby na ustalenie, czy warto startować w danej tematyce. Dowiesz się również co zrobić, jeśli wyniki poszukiwań nie będą Cię satysfakcjonowały.

Rozdział 2

Strategia

Ustalisz swój główny cel bloga i podzielisz go na kilka mniejszych celów, które będziesz realizować tu i teraz. Będą one miały wpływ na wyniki Twojego bloga w długim terminie.

Rozdział 3

Tworzenie Avatara Odbiorcy

Dowiesz się, co to jest Avatar Odbiorcy. Zrozumiesz po co go tworzyć, kiedy i jakie informacje powinny się w nim znaleźć. Oprócz tego poznasz przykładowy Avatar Odbiorcy i otrzymasz kilka szablonów, które możesz wykorzystać podczas tworzenia swojego Avatara.

Rozdział 4

Stworzenie bloga

Poznasz 3 platformy do blogowania. Na każdej z nich możesz z sukcesem prowadzić bloga. Wszystkie są od siebie różne i spełniają inne potrzeby. Wybierz tą, która będzie Ci najbardziej odpowiadać.

Rozdział 5

Jak napisać post na bloga

Dowiesz się skąd brać pomysły na posty. Poznasz schematy, które najlepiej sprawdzają się w postach blogowych. Dowiesz się też, czy pisanie Twojego posta ma sens, jeszcze zanim zabierzesz się do pracy. Oprócz tego dowiesz się jak pracować nad postem od początku do końca.

Rozdział 6

Codzienne działania z blogiem

Dowiesz się, z jakich narzędzi korzystać podczas tworzenia postów. Stworzysz własny kalendarz, który będzie Cię wspierał w rozwijaniu bloga. Dowiesz się również o czym pamiętać na swoim blogu i jak poprawiać swoją stronę, czy śledzić efekty swoich działań.

Rozdział 7

Promocja postów

Poznasz specyfikę różnych social mediów, dzięki czemu łatwiej wybierzesz te, na których najlepiej promować tematykę Twojego bloga. Poznasz również kanał e-mail marketing i dowiesz się jak go wykorzystać. Oprócz tego dowiesz się jak pisać posty w social mediach, aby przyciągały na Twojego bloga.

Rozdział 8

Statystyki i porady pomocne przy prowadzeniu bloga

Poznasz statystyki pomocne przy prowadzeniu bloga. Oprócz tego dowiesz się, czego twórcy blogów radzą się trzymać i w jakim stopniu warto słuchać ich rad.

Gwarancja satysfakcji

Być może masz wątpliwości, czy ten e-book spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci wystartować z blogiem. Dlatego otrzymujesz 14-dniową gwarancję satysfakcji. Jeśli w tym czasie od zakupu stwierdzisz, że e-book nie jest dla Ciebie, to zwrócę Ci pieniądze.

Inne pytania

Egzemplarz otrzymasz natychmiast po opłaceniu zamówienia. Trafi na Twoją skrzynkę mailową gotowy do pobrania.

Otrzymasz link do pobrania na adres e-mail podany podczas realizacji zamówienia.

Tak, faktura zostanie wygenerowana w kilka dni po zakupie i otrzymasz ją emailem.

Starałem się pisać e-booka tak, aby był zrozumiały dla każdego. Zakładam, że jeśli znalazłeś się na tej stronie i czytasz ten tekst (tzn. umiesz korzystać z przeglądarki internetowej, skrzynki mailowej, czy social mediów) to sobie poradzisz. A jeśli stwierdzisz inaczej, to przez 14 dni od zakupu możesz poprosić o zwrot pieniędzy. Wystarczy napisać na: kontakt@przemekkolacz.pl

Napisz na kontakt@przemekkolacz.pl i poinformuj o chęci zwrotu e-booka.

  • E-book ma w sumie 164 strony. Został podzielony na 8 rozdziałów.

Jeśli masz jakieś inne pytania to po prostu napisz do mnie na kontakt@przemekkolacz.pl

Darmowy rozdział e-booka

Rozdział 1

Pomysł na bloga

Jeśli tak jak ja pragniesz tworzyć coś swojego, a jednocześnie:

🗸 Preferujesz wolność i swobodę w tworzeniu swoich projektów?

🗸 Pragniesz zostawić coś po sobie?

🗸 Wolisz ułatwić sobie realizację niektórych celów?

to ten e-book jest dla Ciebie!