fbpx

Czy warto stosować się do wszystkich zasad SEO?

Czy warto stosować się do wszystkich zasad SEO?

Wiele osób mówi, że SEO jest istotne. Mają dużo racji.

Pytanie, czy warto przestrzegać wszystkich zasad? 

Niektórych z pewnością. 

Na przykład szybkość ładowania strony. Z badań Google wynika, że jeśli czas ładowania strony trwa dłużej niż 3 sekundy, to 53% użytkowników opuszcza witrynę.

Dlatego dopilnuj, aby poszczególne elementy (np. zdjęcia i inne multimedia) nie wczytywały się zbyt długo. Tylko z tego powodu wielu użytkowników ucieka ze strony, zanim zdąży się ona wczytać.

Przy okazji zdjęć wystarczy zadbać o odpowiedni format (np. WebP). Możesz przekonwertować zdjęcia bezpłatnie w internecie. 

Kolejny element to responsywność. Czyli dostosowanie strony pod każdą rozdzielczość ekranu. Oprócz widoku na komputery zwracaj również dużą uwagę na to, jak Twoją stronę widzą użytkownicy na smartfonach.

Coś jeszcze?

W swoich postach staraj się tworzyć prostą i zrozumiałą strukturę. Nie komplikuj! Najprostszy sposób to: Tytuł postu → Wstęp → Sekcje rozwijające temat → Wnioski (zakończenie).

Przy okazji tworzenia struktury posta pamiętaj, aby wstęp, opisy sekcji, oraz zakończenie miały zrozumiałe nagłówki.

P.S. Daj znać, czy chcesz zobaczyć przykład takiego artykułu. Jeśli tak to za jakiś czas stworzę post na ten temat.

Pamiętaj również, aby dodawać proste i zrozumiałe opisy. Mam na myśli na przykład zdjęcia, czy ogólnie na temat artykułu. Dzięki temu wyszukiwarka wie, co jest na Twojej stronie i użytkownicy łatwiej Cię odnajdą.

Jednak nie zawsze warto sugerować się tym co mówi SEO. 

Jakiś czas temu zrobiłem audyt SEO w jednym z narzędzi. W podsumowaniu otrzymałem informację, że tematyka jest zbyt rozległa. W porządku, przyjąłem. Tylko, czy zamierzam się do tego zastosować? 

Na ten moment nie. Bloga mam dla siebie i chcę pisać na wiele tematów. Jeśli masz podobnie, to nie ograniczaj się do opinii komputera. Pisz o czym tylko chcesz

Inna rzecz. Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne to znaczy z jednego Twojego postu do innego. Tutaj oczywiście jeden post musi być w jakiś sposób powiązany z innym, żeby robić to naturalnie. Więc w moim przypadku to również może być trudne. Jeśli też tak masz, to po prostu zignoruj tę zasadę.

Natomiast linkowanie zewnętrzne to odnoszenie się do źródeł z innych stron. To ponoć zwiększa Twoją pozycję, jeśli linkujesz wiarygodne strony. 

Ostatnio zrobiłem tak przy okazji postu na temat muzyki. Tam powoływałem się na wiele badań. Jednak nie zawsze tak robię. Czasem po prostu od początku do końca piszę z głowy, więc nie mam co linkować. Pamiętaj o tym u siebie. 

Podsumowując… czasem jakieś zasady SEO mogą Cię blokować. Twoją autentyczność, unikalność i wartość, którą dajesz tylko Ty. 

Tak więc pamiętaj: Najpierw liczy się to czego Ty chcesz. Dopiero potem zasady. SEO ma Ci pomagać, a nie blokować.

Poprzedni Rok wojny. Wnioski i obserwacje.
Następny 7 powodów, dla których warto wystartować z blogiem

Zostaw komentarz