fbpx

7 powodów, dla których warto wystartować z blogiem

7 powodów, dla których warto wystartować z blogiem

Jest wiele powodów, dla których możesz zdecydować się na start z blogiem. Poniżej przedstawiam siedem, które przekonały mnie. Jednak niektóre z nich są według mnie głównie emocjonalne. 

Dlatego, jeśli bardziej przekonują Cię twarde dane, to zajrzyj również tutaj. Pod tym linkiem odbierzesz dokument, w którym na pierwszych stronach znajdziesz wiele statystyk na temat blogowania.

Jednak zapraszam Cię również do zapoznania się z 7 powodami, dla których warto wystartować z blogiem.

1. Swoboda

1. Swoboda

Możesz pisać o wszystkim. Co Ci tylko przyjdzie do głowy. Pamiętaj jednak, że SEO do końca tego nie lubi. Pomimo tego bardziej liczy się to co Ty chcesz, a nie to, czego wymagają od Ciebie roboty indeksujące strony. Pisałem o tym w poście Czy warto stosować się do wszystkich zasad SEO.

Chociaż jeśli zależy Ci głównie na poprawianiu pozycji w wyszukiwarce, to im więcej trzymasz się zasad, tym wyżej będziesz.

2. Szukanie siebie

2. Szukanie siebie

Dopiero po stworzeniu bloga możesz zacząć szukać tematyki, która Cię interesuje. Na żywym organizmie masz większą szansę, że to znajdziesz. 

Sam postanowiłem działać w ten sposób. Piszę na różne tematy i sprawdzam, co mi pasuje. Z czasem być może całkowicie zrezygnuje z niektórych pomysłów i wybiorę sobie węższą tematykę. 

3. Wolność słowa

3. Wolność słowa

Twój blog, Twoje zasady. Nie ma czegoś takiego jak ban na bloga. W przeciwieństwie do social media, gdzie właściciele platform mogą usunąć Ci konto za to, co dodajesz. 

Co prawda o wiele łatwiej zdobyć obserwujących na platformach typu Instagram, jednak nie masz tam takiej kontroli jak na blogu.

4. Możliwość rozwijania różnych umiejętności

4. Możliwość rozwijania różnych umiejętności

Podczas tworzenia bloga możesz nauczyć się na przykład pisania. To dość przydatna umiejętność. Szczególnie że dzisiaj większość ludzi pisze skrótowo i nie tworzy złożonych zdań. 

A trzeba powiedzieć, że powstaje wciąż wiele treści pisanych. Nawet jeśli nie będziesz robić tego wyśmienicie, to i tak lepiej od większości ludzi, a „widząc na jedno oko, jesteś Bogiem wśród ślepców”. 

Oprócz tego poćwiczysz wyrażanie własnej opinii, czy tworzenia stron. Na przykład na WordPress. Z tej platformy korzysta ok. 40% stron w internecie.

5. Możliwość rozwijania wiedzy w danej tematyce

5. Możliwość rozwijania wiedzy w danej tematyce

Załóżmy, że chcesz stworzyć bloga na temat finansów. Planujesz napisać post na temat obligacji skarbowych indeksowanych inflacją. To będzie post o złożonej tematyce. Musisz dogłębnie zbadać temat i przeanalizować wiele informacji. 

Oprócz tego post będzie w internecie, więc będzie to dodatkowa motywacja, żeby zrobić to dokładnie. Plus dla Ciebie – po stworzeniu takiego postu będziesz miał ogromną wiedzę na temat tego instrumentu finansowego. 

6. Widoczność

6. Widoczność

Posiadanie bloga zwiększa Twoje szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania o 434%. Oczywiście mówimy tutaj w porównaniu do zwykłej strony. Więc jeśli planujesz wystartować z jakimś projektem, to blog pomoże Ci docierać do szerszej grupy ludzi.

7. Szansa na zarabianie

7. Szansa na zarabianie

Wspominam o tym, jednak zarabianie na własnym blogu jest dość trudne. Dlatego na początku lepiej skupić się na innych aspektach blogowania. Choćby wyżej wspomnianych korzyściach. 

Podsumowując,

Podsumowując,

Na początku drogi z blogiem polecam Ci traktować to głównie jako hobby. Z czasem być może przyjdzie okazja, żeby robić pieniądze z wykorzystaniem bloga. Jednak to nie do końca od Ciebie zależy. Możesz się o to starać, ale ostatecznie to ludzie zdecydują, czy będą chcieli Cię odwiedzać i czytać.

Przypominam również, że możesz pobrać dokument, gdzie poznasz wiele statystyk na temat blogowania. Kliknij tutaj i odbierz dokument.

Poprzedni Czy warto stosować się do wszystkich zasad SEO?
Następny Jak założyć bloga na Blogger / Blogspot

Zostaw komentarz